Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Další příspěvky

Eva Nováková

Eva Nováková

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 09.12.2012

1 x komentář

Deník vynalézavé matky 1

Máte stejné starosti jako já? Je pro vás boj s váhou neustálým strádáním? Rozhodla jsem se s tím něco dělat. Čtěte více.

Sladkosti a dobrůtky

Ano přiznávám, miluji sladkosti a dezerty a čokoládu a kávu se šlehačkou a zmrzlinu. Skrátka ráda jím. A ano, po těhotenství se také zrovna nehubne....

Přišla jsem na několik věcí, které u mě fungují. Začala jsem si dávat pozor na jídla s glutamátem, je to nejen cesta jak zhubnout, ale hlavně cesta jak zdravěji jíst i žít. Glutamát najdete všude, v instantních polévkách, dochucovadlech a koření a především v polotovarech a slaných pochoutkách. Prostě tyto věci nekupujte.

Co to je glutamát – Glutaman sodný?


Proti

Glutamát neboli kyselina L-glutamová, jejíž soli se nazývají glutamany, má v potravinářství označení E 620. Používá se jako stabilizátor barviv i jako antioxidant. Předávkování kyselinou glutamovou může způsobit bolest hlavy, případně i neurologické potíže. Při dlouhodobém nadužívání může dojít k poškození trávicího traktu a v krajních případech až k rakovině žaludku. Sodná sůl kyseliny glutamové - Glutaman sodný se potom používá k dochucování a zvýrazňování chuti potravin.
Podle lékařských studií nadužívání Glutamanu sodného souvisí s výskytem obezity a zvýšených krevních tuků.

Pro

To bylo to bubu. Ale aby jsme se snažili být objektivní, glutaman sodný používají stovky let v Číně i v Japonsku. Obecně japonci jsou známí svou dlouhověkostí a dobrou kondicí.

Já u sebe vidím hlavní přínos vyloučení gultamanu sodného ze svého jídelníčku v tom, že nekupuji polotovary, hotové bujóny a slané dobrůtky.

Příště bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti jak hubnout a potom si i váhu udržet.

Pěkný den Eva

Klára Lacová

Pěkné. Už se těším na další díl Evo.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat