Kalkula�ka hubnut�

Irenka K.

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 14.09.2020

3 nejdůležitější věci, které vám pomůžou zhubnout a váhu si udržet

Také jste měsíce drželi dietu, aby jste se dostali do džín, které jste nosili na střední? Také se vám stalo, že za chvíli jste natáhli džíny sotva přes stehna? Přečtěte si několik rad jak na to, aby se kila nevrátila.

Drastické diety nejsou rešení

Ano přísné diety jsou účinné, ale bohužel jen krátkodobě. Omezení karbohydrátů ve stravě, vyloučení tuků, žádné přílohy... Toto má krátkodobý efekt, jde však o nutričně nevyváženou stravu u které nelze dlouhodobě zůstat. Proto po návratu k běžné stravě dochází k nabrání kil.

Smysluplné a dlouhodobě udržitelné hubnutí vyžaduje změnu životního stylu.

To znamená vybrat si dietu – zdravý styl stravování – u kterého zůstanete po zbytek svého života.

Dieta, která prokazatelně funguje, je dieta obsahující velké množství ovoce a zeleniny, celozrnných produktů a libového masa (proteinů). Až si zvyknete na tuto nutričně hodnotnou stravu, budete překvapeni jak jste kdy mohli pravidelně jíst hamburgry, colu a dorty.

Počítání kalorií

Hubnutí a udržení ideální váhy je od začátku dokonce o číslech. Kalorie, které dostanete do těla stravou, musí vaše tělo zase vydat. Pro dosažení hubnutí, musíte vytvořit každý den deficit, spotřeba energie musí být větší než příjem energie.

Počítání kalorií má smysl jen na začátku vaší cesty a to proto, aby jste si zažili a naučili se kolik kalorií mají potraviny, které konzumujete a získali tak přehled nad příjmem i výdejem energie. Můžete se poradit se svým lékařem nebo nutričním terapeutem jaká je vaše představa, kolik kilogramů chcete zhubnout a na základě této informace společně určíte množství kalorií, které můžete každý den přijmout.
Lékař bude vycházet i z vaší fyzické kondice a doporučí vám vhodnou pohybovou aktivitu.

Některým lidem pomáhá vést si deník s přehledem pohybových aktivit a se seznamem zkonzumovaného jídla.

Dejte to do pohybu!

Pokud chcete zhubnout a získanou váhu si i udržet je zdravé stravování zásadní. Pro nastartování procesu hubnutí je velkým pomocníkem zařazení vhodného pohybu do vašeho každodenního řežimu. Aby jste díky pohybu spalovali extra kalorie, je třeba tělo přirozeně pohybem spotit. Pokud vám to zdraví dovolí, nejúčinější je běh, jízda na kole v terénu nebo aerobní cvičení.

Vedlejším, ale velmi důležitým benefitem cvičení je získání zpevněné svalové hmoty, která navíc pomáhá spalovat více kalorií. A navíc přináší i hodnotný vizuální efekt ve formě vytvarované postavy.

Posledním benefitem, který přináší cvičení je, že pokud se potřebujete někdy rozmazlit nějakou tou sladkostí, díky kaloriím spáleným cvičením, nemusíte mít žádné víčitky.

Závěrem bych vás chtěla povzbudit. Pokud budete tak moudří, že se vám podaří do vašeho života zapracovat jak zdravou stravu, tak pravidelný pohyb, zjistíte, že se cítíte lépe, máte více energie a chuti rozvíjet svůj talent a objevovat nové věci, které budou mít pro váš život i život vaší rodiny hluboký přínos.

Hodně štěstí při vašem rozhodování.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat