Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Další příspěvky

Sara Lin

Sara Lin

zdroj www.youtube.com

vloženo 09.02.2013

13 x uložení
1 x komentář

                            
                    

Tai Chi – cvičení pro začátečníky

Co je to Tai-Chi? Podívejte se na video. Toto cvičení můžete cvičit i doma. Přečtěte si více o tomto cvičení

Tai-Chi

Prastaré cvičení harmonicky spojující klid a pohyb, je to vlastně meditace v pohybu. Pomalé a jemné pohyby, které se v Tai Chi provádějí, vedou k uvolnění jak svalstva, tak i psychického napětí. Jde o cvičení, které poskytuje rovnováhu mezi ženskou energií JIN a mužskou energií JANG.

Původně byla tato asijská cvičení určená k procvičení bojového umění. Postupem času došlo k posunu, kdy je Tai-Chi vyhledáváno pro svou všestrannost. Harmonicky spojuje měkké, pomalé a uvolněné pohyby, na druhé straně rychlé pohyby.

Tai-Chi je také vyhledáváno pro svůj prokazatelně pozitivní přínos při řadě onemocnění jako jsou kardiovaskulární nebo ortopedické nemoci.

Tai-chi učí cestu k harmonii s vlastním tělem a zvyšuje odolnost proti stresu.

Cvičte beze spěchu. Pozorujte své tělo, správně pravidelně dýchejte.

Pozorujte mistra, jeho pohyby rukou, nohou, držení těla, sevření nebo protažení prstů, našlapování na paty nebo na špičky...

Pusťte si nějakou harmonickou hudbu, kterou máte rádi, nebo si kupte zvuky vody, lesa, nebo jinou uklidňující variantu.

Pokud cvičíte doma vždy si před cvičením vyvětrejte, nebo cvičte venku. Nevynechávejte ani momenty sklidnění, relaxace, klidně zavřete oči a pozorujte své tělo.

Zaujalo vás cvičení? Najděte si ve vašem okolí oddíl kde Tai-Chi cvičí a kde vám vysvětlí jednotlivé pohyby a naučí vás jak se správně pohybovat a dýchat.

Tara H.

Pěkné cvičení, cvičila jsem to s mou 75 letou babičkou. Je výborné, že je to příjemně poklidné, přesto když jsem se snažila dělat poctivě snížení pánve s pokrčenými koleny, docela jsem se spotila : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat