Kalkula�ka hubnut�

Renata Ata Atinka

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 05.05.2013

3 x uložení
1 x komentář

Nebojte se zaměňovat vícekalorické ingredience nízkokalorickými.

Již přes rok se stravuji v práci bezlepkovými obědy. Abych se přiznala, tak
po zahuštěné omáčce moukou již vůbec netoužím. Naopak. Že bych měla jíst hustou polévku, či omáčku ve mně vyvolává negativní emoce a to jsem to dřív milovala.
Minulý týden jsme měli k obědu rajskou omáčku já zahuštěnou solamylem , rodina moukou. Nedalo mně to a v kalorických tabulkách jsem našla pro srovnání 10 dkg mouky a 10 dkg solamylu. Docela jsem byla překvapená, že mouka je 5x kaloričtější než solamyl.
Svíčkovou omáčku zahušťuji dávkou rozmixované zeleniny navíc.
Tam, kam jsem dříve dávala cukr, snažím se nahradit ovocem... např. ovesná kaše... zde to jde...Na druhé straně zálivku do salátu si klidně trochu osladím a nebo občas dávám stévii./ pokud někdo budete chtít stévii vyzkoušet... nekupujte dle mého názoru tu tabletovou, ta zbytečně obsahuje éčka a jiné škodliviny./
Jogurty naopak nekupuji light a občas si koupím i smetanový.
Do polévky si bez výčitek orestuji zeleninu na másle. Přišla jsem na to, že tělo určité živiny potřebuje a ty do těla nedostaneme v light produktech.

Ještě bych vám ráda popsala jednu historku, kterou jsem nedávno zažila.
Kolegyně mně řekla, zda chci s ní jít se nechat někam zvážit a změřit různé sledované hodnoty . Nemám podobné akce tohoto typu ráda, protože vím, že vždy v závěru člověku budou něco nabízet, ale vidina toho, že budu vědět, zda mám mít strach z osteoporózy byla silnější.
Výsledky měření dopadly, myslím si, že celkově dobře,protože pán se začal rozčilovat , že to mám vše v normě, ale ty tuky, ty už jsou hraniční s puntíkem a že pokud mi stále váha kolísá není něco v pořádku./ano to je jenom o vůli a náladě a ročním období, v zimě opravdu nás tělo nutí ukládat, dle mých zkušeností./ Vytasil se s článkem a povídáním, jak brokolice není už to co bývalo a ostatní zelenina také ne a jak... atd... to jsem mu do řeči skočila a řekla aha, teď nám budete nabízet produkty této firmy, jejíž logo v článku pod brokolicí na nás vykukovalo.
Tak trochu přibrzdil, ale za chvíli se k tématu vrátil z druhé strany a tvrdil, jak to sama nemohu zvládnout. Nejvíce mě v duchu rozesmál, když vyprávěl jak ty produkty jsou vynikající, že jeho táta to taky bral 5 let než umřel....ale to jsem trochu odbočila :-) .
To co jsem si z povídání od pána odnesla bylo, na co jsem už opomněla ze Stobu a to je to , že není důležitý úbytek váhy,ale úbytek centimetrů.
Nahrála jsem totiž pánovi, že bych se chtěla dostat do letních šatů a abych oštíhlela, že bych měla pít ty jeho produkty.
Doma jsem si vyzkoušela šaty, protože oproti loňskému roku mám rozdíl ve váze 3kg a já si myslela,že mi ty šaty nebudou. Zřejmě, jak se snažím jíst a dodržovat režim 5 jídel, trochu se i hýbat, tak přesně se mi potvrdilo, že mi sice asi narostla svalová hmota, ale jinak objemově jsem na tom stejně jako loni a šaty mohu nosit : -)
Takže dle mého názoru je to o tom jíst zdravě stravu bohatou na bílkoviny/ vyváženou - ani bílkovinami to nemůžeme přehnat/ ,jíst s mírou , pohybovat se ...
Takže vlastně pánovi mohu v duchu poděkovat, že mě ujistil, že je správné nekupovat žádné produkty/ i když to jsem už dávno věděla/ a jít si svou cestou zdravého životního stylu.

Přeji nám všem tady, ať se nám daří jít přírodní cestou a často z ní nevybočova ta a jíst skoro vše od každého trochu a držet si postavu dle svých představ. :-)

Alice L.

Perfektní, musím jen souhlasit. Všechny ty kurzy hubnutí nemám ráda. Jediné, co mi kdysi zabralo byl STOB. Teď vím, jak jíst, ale chybí mi vůle to dodržet. Takže vše závisí jen a jen na člověku samotném.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat