Kalkula�ka hubnut�

Eva Nováková

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 13.12.2012

2 x uložení

Deník vynalézavé matky 2

Také vám už došlo, že pokud chcete zhubnout a váhu si udržet, musíte některé věci změnit?

Zde bych se s vámi ráda podělila o několik tipů, které mi pomohly zhubnout.

Stanovte si reálné cíle, motivujte se

Tak tento trik na mě funguje. Našla jsem svou svatební fotku, ano historie, před 15 kily a 2 dětmi... Ale na mě tato motivace zabírá. Fotku jsem si dala na ledničku. No a ta pěkná baba na tom obrázku mě často zastaví, když jdu něco "dobrého" hledat do ledničky.

Schovejte si dezerty na víkend

Tato část je pro mě nejtěžší, protože bych si dala dortík nejraději každý den po každém hlavním jídle. Ale zase, myslete na to, že všechno se počítá, pomozte svému tělu, a pokud se neumíte úplně vzdát sladkého jako já, nechte si dezert na víkend.

Naučte se číst

Ano, mým velkým objevem bylo, začít číst etikety potravin, které kupuji. Pravidelně jsem si dávala k snídani sklenici pomerančového džusu. Jasně že 100%. Ovšem až do té doby, než jsem zjistila, že tím do sebe nacpu – spíš naliju - 286 kJ, za týden to je potom 2002 kJ. Takže jsem milému džusu řekla – těšilo mě, nashledanou při velmi výjimečných příležitostech. Nepotřebuji tě. Jen tato realativní drobnost mi pomohla nastartovat můj hubnoucí proces. A to je jen džus! Spoustu věcí můžeme relativně bezbolestně odtříhnout a pomoci svému tělu zbavit se tukových zásob.

Dobrý den já mám o kolečko navíc

Musím se přiznat, že nejsem zrovna sportovně nadaná. Když se mám začít hýbat hned mě napadne tisíc důvodů proč to není zrovna dobrý nápad. Jedna z aktivit, kterou jsem vzala na milost je kolo. Díky projížďkám na kole jsem poznala místa v okolí, kam bych se vůbec pěšky nedostala. Vždy je výhoda, když vás na projížďku vytáhne někdo, kdo zná cyklostezky v okolí. Nebo berte s sebou kamarádku co umí číst v mapách. Občas si sice zajedete, ale to je přeci při shazování kil žádoucí. A pokud vás začne blízké okolí nudit, popojeďte někam vlakem. Je důležité zvednout zadečky a začít něco dělat.

Naučte se spát

Ano spát. Vždy když se mi podaří dostatečně a dobře se vyspat je pro mě všechno snadnější, dokonce i cvičení, ke kterému se musím jindy hodně přemlouvat. Nezanedbávejte tedy spánek, byli by jste sami proti sobě.

Nemlsejte v noci

Tak tato část je pro mě stejně těžká jako cvičení. Já prostě MILUJU večerní mlsání. Ve chvíli kdy jsem připíchla tu krasavici ve svatebních šatech na ledničku, tak jsem měla s mlsáním utrum. Odstříhnutí večerního mlsání byl pro mě snad ten největší krok na mojí hubnoucí misi.

Jen doufám, že alespoň něco z toho co pomohlo mě, pomůže i vám. Nebudu říkat, že je to vždy lehké, ale když vidím konkrétní výsledky, je to vždy o něco veselejší. A navíc se nechci vrátit tam, kde jsem už byla, štíhlejší se cítím lépe. Mám víc energie pro svoje holčičky a pro svého trpělivého muže.

Tak hodně štěstí na vaší cestě, Eva.

Zkusím se zase někdy příště podělit o nějaké své veleobjevy : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat