Kalkula�ka hubnut�

Boženka ♥

zdroj nahraný příspěvek

album Saláty
uloženo z Detoxikace
vloženo 06.07.2013

10 dobrých důvodů proč pít vodu s citrónem

Když vypijete každé ráno sklenici vody se šťávou z citrónu, udělá to s vámi zázraky : ) Pomáhá vyrovnat PH, udržuje čistou a zářivou pleť, startuje zažívací systém a pomáhá redukovat váhu.

Proč se doporučuje raději vlažná voda než studená? Jednoduše proto, že studená voda způsobuje našemu organismu teplotní šok, což je hlavně po ránu zbytečný stresový faktor.

Recept je jednoduchý. Na sklenici vody (cca 2 dcl) si vymačkejte šťávu z poloviny citrónu.

1. Vynikající účinky pro hubnutí

Voda s citrónem pomáhá urychlovat hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Také se prokázalo, že lidé, kteří se zaměřují při dietě na zásadité potraviny, hubnou rychleji. Pro tyto účely se doporučuje pít před jídlem sklenici s teplou vodou a s citrónem. Přípustná je i přidaná 1/2 lžičky medu. Ale lepší je to bez slazení, i med je cukr : )

2. Je to dobré pro váš žaludek

Citrónová šťáva společně s horkou vodou pomáhá s mnoha zažívacími problémy jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrům produkovat žluč, která je nezbytná pro dobré zažívání. Citrón má vynikající detoxikační – čistící účinky. Citrón obsahuje kyselinu citronovou, když je však naším tělem metabolizován nevytváří žádné kyseliny. Citrón proto patří k nejvíce alkalickým (zásaditým) potravinám. Proto srovnává PH.

3. Pomocník v péči o pleť

Citrón je znám pro své dezinfekční účiky, proto pomáhá řešit problémy s pletí. Pokud máte poraněnou kůži popálením, potíráním citrónovou vodou snížíte vznik jizev. Denní konzumace vody s citrónem, která zajistí pravidelný přísun vitamínu C, omladí a prozáří pleť.

4. Pomáhá v péči o zuby

Čerstvá citrónová šťáva aplikovaná na dásně pomáhá zastavit krvácení a mírnit bolest zubů. Také pomáhá s problémy se špatným dechem.

5. Léčí infekce krku

Citrónová voda pomáhá s bolestmi v krku. Pro itenzivní účinek si připravte stejné množství vody a citrónové šťávy a to potom opakovaně kloktejte.

6. Kontroluje vysoký tlak

Citrónová voda dělá zázraky i pro lidi se srdečními problémy. Kontroluje vysoký tlak a pomáhá k relaxaci mysli i těla, čímž redukuje stres a sklony k depresím.

7. Pomáhá s dýchacími problémy

Teplá citrónová voda uvolňuje dýchací cesty. Pomáhá s alergiemi a uvolňuje astma.

8. Pomáhá léčir revmatismus

Pomáhá léčit artritidu, vyplachuje bakterie a toxiny z těla i díky častějšímu vylučování. Citrónová voda udržuje naše močové cesty zdravé.

9. Snižuje horečku

Citrónová voda pomáhá léčit chřipku nebo nachlazení pomocí zvýšeného pocení a posílení imunitního systému.

10. Funguje jako čistič krve

Citrónová voda funguje jako čistič krve. Je excelentním zdrojem antioxidantů a vitamínu C.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat