Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Původní příspěvek

dieta .cz

Tereza Jungmannová

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 07.06.2016

1 x uložení

Domácí cizrnová placka s fazolovo čočkovou směsí

Udělejte si sami domácí placky se zdravými luštěninami, přidáním rajčátek a lístků koriandru si tak pochutnáte na sytém a voňavém jídle.

Ingredience

placky

70 g cizrnové mouky
70 g bílé hladké mouky
2 lžíce olivového oleje
2–3 dcl vlažné vody - pro dosažení konzistence palačinkového těsta
větší špetka soli

fazolová směs

plechovka fazolí (nebo si den dopředu namočte a uvařte své)
plechovka loupaných rajčat
2 lžičky olivového oleje
1 hrnek oranžové čočky
1 cibule
1 stroužek česneku
římský kmín, čili, barbecue masala, zrníčka z jedné tobolky kardamomu
sůl a pepř

na ozdobu

řecký bílý jogurt
lístky koriandru
šery rajčátka

Příprava

Smíchejte si obě mouky s olejem a solí, promíchejte a postupně přidávejte vodu, aby se vám nevytvořily žmolky, vymíchejte těstíčko konzistence jako na palačinky. Nechte chvilku odpočinout.

V hrnci si na olivovém oleji orestujte do zlatava cibulku, přidejte pokrájený česnek a vhoďte všechno koření, lehce zarestujte, aby se vše rozvonělo. Potom přidejte slité fazole, rajčata i se šťávou a čočku, vše promíchejte a přiveďte k varu a pomalu vařte cca 15 minut. Čočka by měla absorbovat všechnu tekutinu. Pokud by bylo třeba, přidejte trošku vody, záleží na obsahu šťávy v rajčatech, jakmile je čočka měká, směs můžete vypnout. Kdo má rád může nakonec přidat hrst mražené sladké kukuřice.

Na nepřilnavé pánvi na kapičce olivového oleje začněte dělat placky. Pomocí naběračky dávkujte těsto, pracujte stejně jako s palačinkami. Placku vždy po upečení dejte na talíř a ihned přiklopte mísou, aby placka zůstala pěkně měká.

Na každou placku naservírujte fazolovou směs, lžičku bílého jogurtu a lístky koriandru. Zabalte do ruličky, nebo přehněte na polovinu a servírujte.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat