Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

slečna An.

Koketování s čínskou medicínou aneb jehličková dieta

Jako první krok k hubnutí jsem zvolila Kliniku tradiční čínské medicíny (březen 2011).

Byl březen, těsně po mém prozření a já se rozhodla, že prostě budu něco dělat.

"Známá to zkusila a je to super, funguje to, za celou kůru zhubla 10 kg a hubne dál."

Pááááni, řekla jsme si, tak to je paráda. Finančně to sice trošku zabolí, ale jestli se zbavím toho ovaru, co mám kolem obličeje, proč do toho nejít. Je to prý trochu drastické, ale pro krásu se musí co?

Nejsem blázen a snažila jsem se nejdřív zjistit podrobnější informace. Následoval úlek, ale vzhledem k tomu, že do toho moje mamka šla se mnou, čeho se bát.

Na webu této kliniky se dozvíte spoustu zajímavých věcí a vše se zdá jako hračka. 24 hodin před kůrou se nesmí jíst a vlastně i v den a po dané kůře se nejí. To proto, aby akupunkturní body pro hlad a nervy vylezly na povrch a doktor (doufám, že to byl doktor :D) věděl, kam vám to píchnout. Takže vystresovaná a hladová An. dorazila do daného institutu, kde je to mimochodem moc příjemné, posadila se, nalila si kvetoucího čaje (mňamíííí) a čekala. Když jsem se dostala na řadu, pan doktor mi sdělil, co přijde, co bude, jak se hubne a co musím dodržovat. Poslušně jsem kývala a doktor malými vpichy do ucha určil na základě mých reakcí ideální body pro jehličky. Dostala jsem jídelníček (pokusím se ho pro přehled najít) a objednala si schůzku na kontrolu.

Váha ubývala a já se tetelila. Hlad jsem tolik neměla, asi díky té jehličce. Nicméně, když se teď nad tím zamyslím, nechápu, jak jsem to mohla opakovaně a v kratkém horizontu podstoupit a nechápu, že moje milá maminka mě v tom podporovala.

Za tři týdny jsem shodila asi 10 kg. Což by byla paráda, kdybych je za pár dalších týdnů neměla zpět.

Jenže to bych nebyla já a tak jsem se rozhodla to podstoupit znovu. Když přijdete s účtenkou, dostanete na další kůru slevu. Bavila jsem se s doktorem, zalhala kolik jsem nabrala zpátky a celá situace se opakovala. Jenže najednou to bylo horší. Věděla jsem, co přijde, měla jsem hlad a vpichy bolely víc než ty první. A pak potřetí, počtvrté...

Tak tudy cesty nevede, kdybych tehdy věděla to, co vím teď, mohla jsem si váhu udržet, respektive s malým váhovým nárůstem.

Když se na to dívám zpětně, přesně vím, v čem to bylo. Můj problém byl v tom, že celá vyhladověla jsem se pustila do jídla tak, jako před celou touhle náročnou kůrou. Nesmysl.

Neříkám, že to podporuji, ale říkám si, že jednou za čas malý detox neuškodí... možná se na jaře (myslím hezkém jaře), do jehličkové diety vrhnu znovu, nicméně ne pro hubnutí, ale pro pročištění organismu :)

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat