Kalkula�ka hubnut�

3 x uložení
4 x komentář

Mák

aneb, co jste o něm možná nevěděli

I když si většina lidí myslí, že nejlepším zdrojem vápníku jsou mléčné výrobky, není to pravda. Na prvním místě v obsahu vápníku je totiž mák, který ho obsahuje až dvanáctkrát více než mléko.

Makové koláče či buchty s mákem se proto doporučují těhotných ženám a lidem trpícím osteoporózou. Již 100 gramů mletého máku obsahuje doporučenou denní dávku vápníku, přibližně 1 200 až 1 400 miligramů.

Já abych dodržela zásady zdravé výživy a nepřibírala mák mixuji například i se semínky lněnými.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/sedm-potravin-pro-zdrave-kosti-vitezi-mak-fig-/zdravi.aspx?c=A110830_112827_zdravi_pet

Renata Ata Atinka

To jsou cenné informace, Miluško.Děkuji za ně. Určitě vyzkouším,rýžový sirup dochází....

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Miluška Zahradníková

No, já jsem taky otálela. Ale dočetla jsem se jak je zdravý. A hlavně javorový sirup, obsahuje jen javorový sirup : ) Ten typ grade C je tmavší než grade A, obecně se píše, že čím tmavší javorový sirup, tím kvalitnější, no a za tu přirozenou karamelovou chuť si mě javorový sirup získal : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Renata Ata Atinka

Miluško, javorový sirup jsem ještě nikdy neměla. Mám zkušenost se sirupem rýžovým.Ten špaldovo makový např. oběd vypadá dobře. :-)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Miluška Zahradníková

Já mám mák moc ráda. Oblíbila jsem si ho se špaldovými těstovinami, teď ti kdo striktně drží dietu nečtou, a s troškou másla a sladkost bílého cukru jsem nahradila javorovým sirupem, koupila jsem si tmavý "grade C" s přirozenou voňavou karamelovou chutí. Je to pro mě jako dezert : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat