Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

Markéta B

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Štěpánka Janečková

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 08.02.2016

Kurkuma účinky

Kurkuma jako lék? Něco jsem si o tom nastudovala a kurkumu používám čím dál častěji, i do salátů.

Doporučuji koupit si BIO kurkumu, ať je co nejkvalitnější bez chemických přísad. Já jsem si jí přidala do salátu z baby špenátových lístků, semínek granátového jablka a mladého zelí. Zálivku jsem si udělala z olivového oleje, vinného octa, soli, pepře a hrsti vymačkaných zrníček granátového jablka. Nakonec sůl a pepř.

Jaké má kurkuma účinky?

Kurkuma má hřejivou, lehce nahořklou chuť. Je používána již po tisíciletí v Indii jako koření i pro své léčivé účinky. Má širkoké použití pro ochucení kari směsí, často je využívána i jako přírodní žlutooranžové barvivo. Pokud chcete kurkumu používat jako léčivo, tak se uvádí doporučená denní dávka 1 gram. Ve studiích je uváděna i informace, že je vhodné používat kurkumu společně s černým pepřem, který zvyšuje absorbci curcuminu do krve o 2.000 %.

Curcumin také na sebe váže tuk, takže pokud vaříte, z kurkumou nemusíte šetřit : )

Kurkuma je používána i jako lék na artritidu i další zánětlivá onemocnění, bolesti žaludku, snižuje plynatost, menstruační bolesti a je často spojována i s prevencí nádorových onemocnění. Kurkuma je i výborným přírodním antioxidantem. Dokonce existuje studie, která prokazuje její antidepresivní účinky, ve studii má krurkuma po 6 týdnech užívání podobné výsledky jako chemické antidepresivum prozac.

Tak to s kurkumou zkuste i vy : )

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat