Kalkula�ka hubnut�

Příspěvek si uložili

Další příspěvky

dieta .cz

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

dieta .cz

zdroj nahraný příspěvek
vloženo 24.03.2015

6 x uložení
1 x komentář

Káva laté - nízkokalorický nápoj

Káva laté - kalorická hodnota = pouze 48 kalorií. Použijte kvalitní espresso ze zrnkové kávy a 100 ml mléka 1,5%. Lidé obvykle ztrácejí v dospělosti schopnost štěpit laktózu, což se projevuje především únavou po konzumaci mléka. Výborným řešením je používat bezlaktózové mléko, má stejnou kalorickou hodnotu jako klasické 1,5% polotučné mléko, navíc má lehce sladší chuť. Jak vyrobit dobrou kávu laté doma? Více v detailu příspěvku.

Na fotografii vidíte výbornou pomůcku pro našlehání mléka. Jedná se původně o nádobu na výrobu kávy "french press". Ohřejte si mléko, nalijte ho do nádoby a pumpičkou našlehejte, vznikne vám nadýchaná, velmi chutná pěna. Z obyčejné domácí kávy si tak vyrobíte nízkokalorický dezert. Mléčnou pěnu si můžete dozdobit kakaem nebo skořicí.

Vždy během nebo po pití kávy nezapomeňte doplnit tekutiny sklenicí vody.

Testovali jsme i jiné alternativy jako je sojové mléko, rýžové, mandlové nebo kokosové. Ale každé z vyjmenovaných náhražek mléka má příliš výraznou, specifickou, chuť. Pro použití do kávy jsou nevhodné, protože negativně ovlivňují chuť kávy.

Zkuste tedy bezlaktózové mléko, dá se sehnat ve zdravé výživě nebo supermarketech již od 20 Kč za 1 litr.

Irenka K.

Děkuju moc za typ. Nádobku french press jsem koupila, dělá úžasnou, skoro šlehačkovou pěnu i z polotučného mléka. Mám nový nízkokalorický dezert číslo 1 :)

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Mohlo by Vás zajímat