Kalkula�ka hubnut�

Lucie P.

zdroj nahraný příspěvek

vloženo 28.07.2013

14 x uložení
2 x komentář

Hummus recept

Humus s cizrny, velmi dobré, zdravé a hlavně syté jídlo. Často a rádi se k němu vracíme.

Ingredience

1 balení cizrny (namočte si jí přes noc a uvařte podle návodu)
šťáva z 1 malého citrónu (nebo limetky)
1/2 lžičky soli
2 stroužky prolisovaného česneku
3 lžíce olivového oleje + další na pokapání při servírování
2 lžičky mletého římského kmínu (nenahrazovat českým kmínem)
1 vrchovatá lžíce tahini (mletý sezam - ve zdravé výživě)
1/4 lžičky koření Sumac (škumpa) na ozdobu při servírování (volitelné, ale velmi dobré), patří to k originálnímu arabskému receptu

Příprava

Já si vždy uvařím celé balení cizrny, 1/2 si dám potom na mrazák, abych jí měla při ruce pro rychlou přípravu dalšího hummusu.

Všechny ingredience, kromě koření sumac, který je na ozdobu, rozmixujte do hladka v mixéru. Pokud je směs příliš tuhá přidejte trošku vody.

Hummus servírujte po obvodu talíře posypaný kořením sumac, nebo alternativně paprikou a pokapaný olivovým olejem. My si cizrnu ještě zdobíme černými olivami.

Kupujeme si k tomu celozrný arabský chléb, mají vynikající nekynutý, téměř průhledný v Opletalově ulici, blízko u Václavského náměstí. Jsou to 3 velké pláty o průměru cca 40 cm.

Hummus je ale dobrý i s bagetkou : )

Jinak tahini - rozmixovaný sezam si můžete vyrobit doma, chce to ale výkonný mixér, nebo mlýnek na kávu. Semínka musí být rozmixována do hladké pasty. Je to na vás. Je to ale docela dostupná ingredience ze zdravé výživy.

Lucie P.

Není zač Šárko. Objevila jsem, že se na ozdobu nahoru má originálně dávat koření sumac - česky tomu říkají škumpa. Je to moc zajímavé koření, jemně štiplavé, nepálivé a k hummusu naprosto ideální. Trvalo mi však dlouho než jsem sumac sehnala, ale kdo hledá - najde : )

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Šárka Štědrová

Kdysi jsem si na vyzkoušení koupila hotovou cizrnu v plechovce, ale je to dost drahá legrace. Tak jsem si koupila sáček bio cizrny a uvařila jsem si jí sama, je z toho 6ti násobné množství než v plechovce za stejnou cenu. Tak se musím před vámi pochválit, že jsem překonala svou lenost : ) Děkuju za receptík na cizrnu Lucko, vypadá to báječně.

nevhodný obsah
nahlásit nevhodný obsah

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat