Kalkula�ka hubnut�

Autora si uložili

Původní příspěvek

dieta .cz

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný

Anna Kesnerova

zdroj nahraný příspěvek

album Dieta
vloženo 17.11.2017

Zdravé hubnutí pomocí zrychlení metabolismu

Každý z nás má jiný metabolismus, rychlost metabolismu ovlivňují takové faktory jako je genetická dispozice, věk nebo pohlaví. Podívejte se na 6 tipů jak zrychlit spalování a nastartovat metabolismus.

1. Spalujte kalorie

Proměňte tuky na svém těle ve svaly. Buďte aktivní. Není potřeba vymalovat, uklidit, zasadit květiny nebo posekat trávu? Hledejte si fyzickou práci. Nebo zavolejte kamarádce a vyražte na procházku v rychlejším tempu jako to dělá Renata : )

2. Jezte více proteinů

Teď když přinutíte svoje svaly pracovat pro Vás, musíte jim dodat správnou energii. Tím, že budete jíst proteiny, umožníte svalům, aby se rozvíjely. Větší podíl bílkovin ve stravě také umožňuje cítit se delší dobu sytě. Vybírejte si libová masa. Pokud nemáte rádi maso, jezte tofu, oříšky nebo dejte šanci rybám.

3. Udržujte své tělo hydratované

Dostatečná hydratace - další zaručený způsob jak nastartovat metabolismus. Vybírejte si hlavně vodu. Dostatek tekutin však můžete získat i z ovoce. Vždy vypijte sklenici vody před jídlem. Budete se cítit dříve sytí.

4. Méně a častěji

Zkuste jíst zdravá jídla častěji během dne. Místo lpění na 3 těžkých sytých jídlech. Průběžné menší porce udržují metabolismus ve zvýšené činnosti. Jezte čerstvé nebo i sušené ovoce, pijte dostatek vody do které si můžete přidávat šťávu z citrónu. Dobré svačiny mezi jídly Vám zabrání se přejídat velkými porcemi hlavních jídel.

5. Okořeňte si život

Nenuďte svoje chuťové pohárky. Zkoušejte nové chutě. Kořeňte, používejte čili papričky.

6. Dopřejte si dostatek spánku

Byli jsme naprogramováni třetinu svého života odpočívat, nabírat nové síly ve spánku. Spánek je důležitý pro fyzické ale i psychické uvolnění. Nedostatek spánku způsobuje stres, který brání správnému fungování metabolismu. Takže nezapomeňte dostatečně spát, před spáním si v ložnici vyvětrete, nebo spěte s otevřeným oknem. Ráno budete více odpočatí.

Pokud se zkusíte řídit těmito tipy a přesto se Vám nepodaří hubnout, nestyďte se obrátit na svého lékaře nebo imunologa. Zpomalený metabolismus může mít jiné lékařské příčiny.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat

Děkujeme sponzorům

kteří umožňují, aby web dieta.cz
mohl být pro Vás bezplatný