Kalkula�ka hubnut�

Autora následují

Původní příspěvek

dieta .cz

Marie Dostálová

zdroj nahraný příspěvek

uloženo z dobré rady
vloženo 09.09.2018

Co je to konjac?

Konjac nebo také konjak je výjimečná potravina pro všechny kdo chtějí hubnout. Konjac je z 97% voda obohacená minerály s nízkým obsahem kalorií. Dá se koupit ve tvaru špaget, rýže nebo plochých nudlí jak vidíte na naší fotce. Porce konjacových těstovin obsahuje pouze neuvěřitelných 8 kalorií. Neobsahuje lepek.

Konjac je tropická asijská rostlina ze které využíváme podzemní hlízu, stejně jako u brambor. V Japonsku je rostlina známá jako konnyaku.

Konjac v České republice můžete koupit v různých tvarech těstovin nebo rýže ve vaničkách, pro svůj vysoký obsah vody se prodává v tekutině.

Když vaničku otevřete, je třeba přebytečnou tekutinu slít a konjackovou těstovinu propláchnout v čisté vodě.

V našem receptu jsme si na pánvi orestovali šalotku, červenou papriku a sezamové semínko, na závěr jsme přidali propláchnuté konjacové nudle a zakápli sojovou omáčkou.

Naše balení obsahovalo 250 g těstovin (s vodou 390 g). Při použití dostatačného množství přidaných ingrediencí množství vystačí na 2 porce.

S konjacovými těstovinami nebo rýží zacházíme v receptech jako s jinými - již uvařenými těstovinami. Podle naší zkušenosti stačí těstoviny prohřát, není nutné je vařit.

Za nás dáváme konjacovým těstovinám jedničku. Nevýhoda je, že nepatří k nejlevnějším, naše balení stálo cca 65 Kč. Ale pokud chcete hubnout a nechcete se trápit hlasy je konjac výborné řešení protože porce obsahuje pouze neuvěřitelných 8 kalorií.

Příspěvek je z fotoalba

Mohlo by Vás zajímat