Kalkula�ka hubnut�

Adéla Hrochová

Co jsou to kalorie? Tak to vím přesně, to jsou ty potvůrky ve skříni, co mi přešívají oblečení : )

Ostrava


fotoalbum

Obezita


Chirurgické řešení obezity

3x komentář

Chirurgické řešení obezity

Kamarádka teď řešila problematiku chirurgického řešení obezity kvůli vážným zdravotním problémům své maminky. Myslím, že je to téma, které by mohlo zajímat i jiné lidi. Ikdyž rozumní doktoři říkají, že nejlepší operace je žádná operace.

Katka Šimáčková

Rozhodně se nejedná o "kosmetickou" operaci, jak by se někdo mohl nadchnout. Určitě je lepší přirozená cesta zdravé stravy a pohybu. Bohužel je hodně extrémních případů lidí, kteří nejsou schopni přirozeně redukovat váhu, jsou nepohybliví, a jde jim skutečně o život, pokud váhu nesníží. Zvažovala bych chirurgické řešení pouze v těchto krajních případech. Je třeba mít na mysli, že sleeve resekce a gastrický bypas je absolutně nevratná operace!

Renata Ata Atinka

Po shlédnutí příběhu, který jsem nedávno viděla v TV, jak dopadla 38 letá paní Pavla Špadrnová po nepovedené bandáži žaludku, tak v žádném případě bych nedoporučovala. Má následkem operace velmi vážné neléčitelné zdravotní problémy, bylo to k pláči. Chudák paní.

Miluška Zahradníková

S tím nejlepší operace - žádná operace souhlasím Adélko. Nechci však rozhodně zlehčovat vážnost problému. Lidí s nadváhou vidíme všude kolem sebe více než dost. Morbidní obezita, která už nedovoluje běžný pohyb a způsobuje vážné problémy se srdíčkem a s cukrovkou není žádná legrace. Co na to říct? Budu rodině Tvé kamarádky držet palce.